KONST / Litografier / Färglitografi 9478672
nr 947 8672
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Stanislav Zolas, båt på klippor, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 39x49
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 mars 2015
kl 18:04:20
9/3 16:21:35
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund